To takie proste!
Przedszkole nr 2 w Strzelnie
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu
 
PRZEDSZKOLE NR 2
W STRZELNIE
 

Organem prowadzącym placówkę jest Urząd Miejski w Strzelnie. Działalność finansowa prowadzona jest przez Urząd Miejski- Referat Oświaty Kultury i Sportu w Strzelnie. Roczny plan finansowy przedszkola zatwierdzany jest przez organ prowadzący.

MOTTO:

„MIŁOŚĆ DO LUDZI I ŚWIATA
TO NAJWAŻNIEJSZY CEL WYCHOWANIA”
    
M. ŁOPATKOWA

Naszym obowiązkiem jest nie tylko opieka sprawowana nad dziećmi i przygotowanie ich pod względem społecznym, emocjonalnym i psychicznym do podjęcia obowiązków szkolnych, ale także wypracowanie takich metod i form pracy, które pozwolą dotrzeć do każdego dziecka.

 

1. Przedszkole nr 2 w Strzelnie rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 1974/ 1975. Ma swoją siedzibę w budynku wolnostojącym, otoczony obszernym jedno hektarowym zielonym placem zabaw, wyposażonym w sprzęt terenowy. Mamy tu ciszę i nasze dzieci nie oddychają spalinami samochodów.

2. Plac zabaw

To ogromny, zielony i bezpieczny teren, zagospodarowany profesjonalnym wyposażeniem. Wielkość placu pozwala na organizowanie imprez plenerowych takich jak np. festyny rodzinne „ Pożegnanie lata” czy „ Jesienne spotkania” przy odpowiednim nagłośnieniu oraz imprezy dla dzieci z wypożyczanymi wielkimi obiektami – dmuchana zjeżdżalnia, chiński basen.

3. W związku z charakterem placówki jako przedszkola z oddziałami integracyjnymi wejście do budynku ma podjazd dla wózków inwalidzkich.

4. Sala integracyjna znajduje się na parterze budynku.

5. Każda sala ma indywidualny, bezpośredni dostęp do łazienki,gdzie wyposażenie dostosowane jest do potrzeb dzieci.

6. Sale zajęć dydaktycznych są duże, przestrzenne, jasne, z wydzielonymi kącikami zainteresowań:
- Kącik teatralny
- Kącik książki
- Kącik muzyczny
- Kącik przyrodniczy
- Kącik lalek
- Kącik konstrukcyjny
- Kącik gier
- Kącik relaksacyjny

 O naszym przedszkolu...

Ostatnia aktualizacja: 2012-09-27