Chcesz się zapisać?

ZASADY REKRUTACJI

DO PRZEDSZKOLA

1. Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w uzasadnionych przypadkach i w sytuacji wolnych miejsc w placówce , również dzieci młodsze, minimum 2,5 letnie.

2. Rekrutacja dzieci do przedszkola odbywa się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności:

A)Przy przyjmowaniu do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są:

• dzieci w wieku 6 i 5 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne,
  • dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących,
  • dzieci matek lub ojców , wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
  • dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych,
  • dzieci ze wskazaniami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
  •  dzieci obojga rodziców pracujących,
  •  dzieci, które uczęszczały do przedszkola dotychczas i ich rodzeństwo,
  • dzieci obcokrajowców na podobnych zasadach jak wszystkie inne,

Na wniosek rodziców ( prawnych opiekunów) dzieci zamieszkałe poza obwodem przedszkola, przyjmuje się, w przypadku gdy przedszkole dysponuje wolnymi miejscami.

B) Jeżeli liczba zgłoszonych dzieci do przedszkola nie przekracza liczby miejsc, przyjęć dokonuje dyrektor,

C) W  sytuacji gdy liczba zgłoszeń przekracza liczbę miejsc o przyjęciu decyduje komisja powołana przez dyrektora przedszkola.

W przypadku wątpliwości co do kolejności przyjęć komisja może poprosić rodziców dzieci o dodatkowe poświadczenie złożonych danych.

D) Rodzice starający się o przyjęcie dziecka do przedszkola powinni złożyć w kancelarii  prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka. (dotyczy to również  rodziców dzieci, już uczęszczających do naszego przedszkola, którzy składają kartę o kontynuacji nauki w przedszkolu)

E) Rekrutacja dzieci prowadzona jest wg następującego harmonogramu:

• dla wszystkich dzieci - od 7 do 17 marca 2023  składanie kart zgłoszeń,
  • weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola rozpoczyna się od 20 marca 2023 r
  • podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • potwierdznie przez rodzica kandydata woli przyjecia w postaci pisemnego oświadczenia
  • podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

F) Liczba dzieci przyjętych nie może przekroczyć liczby miejsc w przedszkolu- 125 miejsc

G)Przyjmowanie dzieci w ciągu roku szkolnego odbywa się na podobnych zasadach, jeśli są wolne miejsca.

3.  O przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń .